חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ענפי המשק

גד”ש מעוז
שטחי הגד”ש כ- 9,500 דונם בהם מגדלים מידי שנה: חיטה, אספסת, אבטיח, בצל, שום, עגבניות לתעשייה, דלעת, מלון, תירס לתחמיץ, פסיפלורה, שעועית וכרוב. הגד”ש מונה כ-12 אנשי צוות ונוער מקומי.
מנהל – אודי דפנא

מטעים סובטרופיים
שטחי המטעים הינם כ- 600 דונם מנגו וכ- 88 דונם אבוקדו. במטעי המנגו מגדלים את הזנים: שלי, קיט וקנט. במטעי האבוקדו- דיי, פינקרטון ואטינגר. המטעים ממוקמים במורדות המזרחיים של רכס הגלבוע. במטעים עובדים כ-6 אנשי צוות.
מנהל – יריב הולצר

מטעי תמרים
מטעי התמרים מתפרסים על כ- 600 דונם בהם גדלים הזנים: מג’הול, בהרי, חיאני. השיווק בשנים האחרונות מתמקד בלולבים ולצד שיוקו פרי לתעשייה. 
בענף התמרים עובדים כ-7 אנשי צוות. שטחי התמרים במעוז מנוהלים ע”י חברת שורשים בע”מ. מנהל השטח– רמי בן פזי

לול פטם
במעוז 5 לולי פטם המגדלים מידי שנה כ-7 מדגרים. לול מעוז נמצא באינטרגרציה בחברת עוף טוב. 

מנהל– תומר שלום

מדגה מעוז
שטחי המדגה מתפרסים על 1,127 דונם. הבריכות מתחלקות לשני שטחים: שטח עליון מצפון למעוז, ושטח תחתון של כ-350  דונם בשטחי הזור, בסמוך לנהר הירדן. במדגה מגדלים דגים לפיטום: אמנון, קרפיון, בורי, באס, אדמונית ומוסר. השיווק מתקיים לאורך כל השנה דרך חברת “דגת הארץ” בה המדגה שותף. בשטח המדגה כ-5 מאגרים על שטח של 700 דונם. במדגה עובדים כ- 18 אנשי צוות.

מנהל– שלו אריאלי.

סולארי
במעוז מתקנים סולאריים בהיקף של 1,300 קילוואט: 5 מתקנים גדולים ו-5 מתקנים בינוניים. הפרוסים על גגות מבני המשק. מתוכננים להקמה מתקנים סולאריים על גבי מאגרי הקיבוץ. בנוסף, בקרוב יוקם שדה אגרו וולטאי בגודל של 45 דום כפיילוט של משרד החקלאות והאנרגיה.

מנהל– עמרי וזידאס הדס.

רפת חולבות
רפת מעוז מונה כ- 330 חולבות ומייצרת כ 3.75 מיליון ליטר חלב מידי שנה. ברפת סככות גידול על שטח של 15 דונם, מכון חליבה ומרכז מזון. ברפת עובדים כ-10 אנשי צוות, נערי ונערות המקום.

מנהל– יריב וישנו

פולירז
פולירז הוקמה בשנת 1967 ע”י גרעין של חברי מעוז בשנת 2011 נמכרו 76% מהאחזקות לאריזות מדף פלזית מקיבוץ גזית שנכנסו כשותף. חלקה של מעוז 24%. כיום פולירז מעסיקה 70 עובדים.
פולירז מייצרת יריעות לאריזות מזון מ- PVC / PP / PS ומשווקת 40% לשוק מקומי ו-60% לשוק הבינלאומי.
ייחודה של פולירז בשוק אריזות המזון הוא שליטתה בטכנולוגיה של יריעות רב שכבתיות עם חסימה למעבר חמצן ולחות – דבר המאריך את חיי המדף ומונע זריקה ובזבוז מזון.

מנכ”ל – אופיר וייצמן

מוסך ירדן
מוסך משותף לקיבוצים מעוז חיים, נווה איתן וכפר רופין הנותן שירותים לרכבים פרטיים, לטרקטורים ולציוד מכני.

מנהל– ניצן פנחסי.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן